GÜVENLİK BİLDİRGESİ

TTM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. Bilgilerinizi Nasıl Korur?


Kullanıcılarımızın işlemlerine ilişkin gizliliğin korunması ve bilgi güvenliğinin sağlanması öncelikli prensiplerimiz arasında yer almaktadır. BUPARA olarak, PCI Veri Güvenliği Standardı sertifikasyonunun en yüksek seviyesi olan Level 1 sertifikasına sahibiz. Tüm politikalarımızda belirtildiği üzere; BUPARA, veri işleme faaliyetlerini yürütürken uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik her türlü teknik ve idari tedbiri almaktadır.

İşlemlerinizin güvenliği için aşağıdaki hususları özellikle göz önünde bulundurunuz.

o Kimlik bilgilerinizin, şifrelerinizin veya diğer dizli bilgilerinizin üçüncü şahısların eline geçmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız destek hattı üzerinden ivedilikle bu durumu bize bildiriniz.

o BUPARA online işlemleriniz için güvenli ve güncel bir tarayıcı kullanınız.

o Karşı tarafın kimliğinden emin olmadığınız telefon görüşmeleri veya elektronik yazışmalarda kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.

o Anti-virüs ve Anti-spyware programı kullanınız. BUPARA online işlemleriniz için kullandığınız bilgisayarınızda güncel bir anti-virüs programı yüklü olduğundan emin olunuz. Anti virüs programları zararlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı korumaktadır.

o Güvenlik zafiyetlerine karşı bilgisayarınızı korumak için işletim sisteminizi güncel tutmalısınız. Lütfen bu güncellenmeleri düzenli olarak yapmaya özen gösteriniz.

o E-postaları açmadan önce güvenilirliğini kontrol ediniz. Tanımadığınız kişilerden gelen (özellikle ilişiğinde dosya bulunan) şüpheli e-postaları açmayınız. BUPARA e-posta veya telefon üzerinden hiçbir koşulda şifre, müşteri parolası veya kart parolası ve numarası gibi hassas bilgiler talep etmez, sormaz. BUPARA’dan gelmiş gibi görünen, size kullanıcı kodu, parola, kart veya hesap numarası soran ya da kişisel bilgilerinizi güncellemenizi isteyen e-postaları asla dikkate almayınız.


Güvenliğiniz için bilmeniz gerekenler:

o BUPARA, Platform'a ait web yönetim arayüzü için müşteri'ye erişim sağlayacaktır.

o Kullanıcı parolayı gizli tutmakla, yetkisiz şahıslara ifşa etmemekle ve parolanın tahsis amacı haricinde başkaca amaçlar için kullanılmasını önlemekle yükümlüdür.

o Kullanıcı, parolayı kaybetmesi durumunda bu durumu derhal BUPARA’ya bildirmelidir. BUPARA söz konusu parolanın kullanımı engellemek üzere gerekli işlemleri yapacak ve bu durumdan Kullanıcıyı haberdar ederek en kısa sürede yeni bir şifre tahsis edilecektir.

o Kullanıcı, sistemin veya bir yönetim hesabının kanıtlanabilir bir şekilde yetkisiz olarak kötü amaçlı kullanımından veya yönetim hesabına yetkisiz erişimden kendi kusuru ölçüsünde sorumlu olacaktır.


Bilgi Güvenliği ve Muhtemel Tehlikeler

TTM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. olarak işlem güvenliğinize önem veriyoruz. Uygulamalarda ve internette güvenlik konusunda virüs saldırıları ve benzeri diğer tehlikelerle ilgili olarak dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bu hususta hem kullanıcıları hem de işyerlerini bilgilendirme maksadıyla Türkiye Bankalar Birliğinin hazırladığı “DOLANDIRICILIK EYLEMLERİ TESPİT ve ÖNLEME YÖNTEMLERİ” adı çalışmanın okunması ve Şirketimize ait olmayan @bupara.com dışındaki uzantılara ait e-postalara itibar edilmemesi, kullanıcılarımızın işlem kanalının sadece “BUPARA CÜZDAN” uygulaması olduğunun kesinlikle hatırlanması ve başka kanallara itibar edilmemesi gerekmektedir.

https://www.tbb.org.tr/gec/KTPV14.pdf

https://bkm.com.tr/guvenlik-bkm/

Bupara ile ödeme kolaylığı

Amacımız; Türkiye’nin her köşesinde yurtiçi para transferi ve yurtdışı para transferi hizmetini sağlayacak acente ağımızı genişletmek ve böylece banka hesabına ihtiyaç duymadan; resmi tatillerde, hafta sonlarında, mesai saatleri dışında dahi, dakikalar içinde milyonlarca insana zahmetsizce yurtiçi ve yurtdışı para transferi hizmeti vermek ...erisque enim ligula venenatis dolor. Maecenas nisl est, ultrices nec congue eget, auctor vitae massa. Fusce luctus vestibulum augue ut aliquet. Nunc sagittis dictum nisi, sed ullamcorper ipsum dignissim ac. In at libero sed nunc venenatis imperdiet sed ornare turpis. Donec vitae dui eget tellus gravida venenatis. Integer fringilla congue eros non fermentum. Sed dapibus pulvinar nibh tempor porta.

Devamını Göster